Yeni Mh. Numan Ağa Sk. No:11/C Bozüyük-Bilecik
trende

Bilecik Bozüyük Hp Bilgisayar Servisi

06.06.2019
2.141
Bilecik Bozüyük Hp Bilgisayar Servisi

Hp bilgisayarlar özel hayatımızda ve iş hayatımızda yaygın olarak kullanılan bilgisayarlardır. Bilgisayarlar da oluşan donanımsal ve yazılımsal arızaların çözümü mümkündür. Elektriksel arızaları donanım, programsal arızaları ise yazılım olarak adlandırabiliriz.

Bilecik Bozüyük Hp Bilgisayar Servisi

Hp Bilgisayar Arızaları

Ekrana görüntü gelmiyor

ekrana görüntü gelmemesinin birden çok sebebi bulunmaktadır, bilgisayar açılıp ekrana görüntü gelmemesi veya bilgisayarın hiç açılmaması olabilir. Doğru bir şekilde arıza tespitinin yapılarak ilgili donanımın değiştirilmesi gerekmektedir. Başlıca bilgisayar arızaları yazımızı okumanız da fayda vardır. Genellikle ekran kartı ve ram arızalarından kaynaklı olmakla beraber farklı donanımların arızalanmasından kaynaklı da problem yaşıyor olabiliriz.

Kırık ekran değişimi

Laptopların ekranları hassas durumdadır en küçük hasarlarda dahi ekranın kırılması kaçınılmazdır, kırık ekranların değişimi mümkündür.

Klavye tuşları basmıyor

Çoğunlukla sıvı teması sonucu karşılaşılan bu arızada klavye yolları kısa devreden dolayı yanmış olabilir, klavyenin değiştirilmesi gerekmektedir.

Kullanırken kapanıyor

Hp bilgisayarlar kullanım sonucu durduk yere kapanıyorsa eğer çoğunlukla fazla ısınmadan kaynaklı olarak laptop kendini soğutamadığı için kapanmaktadır. Fan temizliği laptoplar da önemli bir şeydir. En azından 2 yılda bir fan temizliğinin yapılmasını önermekteyiz. Bilgisayar kendini soğutamadığı için ekran kartı gibi donanımlara zarar vermemek için kendini korumaya almaktadır, ısrarla biz bu şekilde kullanmaya devam edersek eğer ekran kartı veya çipsetler arıza görebilir. Fan temizliği ve termal macun bakımı yapılması gerekmektedir.

Laptop hiç açılmıyor elektrik gelmiyor

Hp laptop hiç açılmıyorsa eğer elektriksel bir arıza mevcuttur adaptör arızası, şarj soketi, anakartta kısa devre, güç entegre arızası olabilir. Detaylı bir şekilde kontrolü yapıldıktan sonra anakartın onarımı veya değişimi yapılabilmektedir.

Ekran kartı onarımı

Laptop bilgisayarlarda çoğu zaman fazla ısınmadan dolayı ekran kartı çipseti arızalanmaktadır, çipset arızalarında bilgisayara elektrik gelir ancak ekrana görüntü gelmez. BGA rework sistemi sayesinde anakart üzerinde bulunan ekran kartı ve diğer tüm çipsetlerin değişim işlemi mümkündür.

Bilecik Bozüyük Hp Bilgisayar Servisi

Yukarıda sıraladığımız arızaların yanı sıra batarya değişimi, kasa değişimi, işletim sistemi kurulumu, windows kurulumu gibi hizmetlerimiz bulunmaktadır. Teknik servisimiz ve hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgiye sahip olmak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Bilecik Bozüyük Samsung Servisi başlıklı makalemizde , tamircileri ve bilecik samsung hakkında bilgiler verilmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: