Yeni Mh. Numan Ağa Sk. No:11/C Bozüyük-Bilecik
trende

Bilecik Bozüyük Samsung Servisi

11.05.2019
1.754
Bilecik Bozüyük Samsung Servisi

Bilecik, Bozüyük ve tüm ilçelerinde samsung bilgisayarların servis hizmetini yerine getirmekteyiz. Güney Kore merkezli olan samsung firmasının tablet, laptop bilgisayarları yaygın olarak ülkemizde kullanılmaktadır. Bizde bilecik ve bozüyük’te bilgisayar tamiri firması olarak yerinde servis hizmetimiz ile veya teknik servisimizde onarım işlemlerini yerine getirmekteyiz. Yetkili servis değiliz garantisi biten bilgisayarlarınız için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Bilecik Bozüyük Samsung Servisi

Samsung Bilgisayar Arızaları

  • Ekrana görüntü gelmiyor
  • Bilgisayar kullanırken kapanıyor
  • Sesli çalışıyor
  • Hoparlöründen ses gelmiyor
  • Klavye tuşları basmıyor
  • Ekranı kırık
  • Yavaş çalışıyor, kasıyor
  • Şarj olmuyor
  • Hiç açılmıyor

Ekrana görüntü gelmiyor

Ekrana görüntü gelmemesinin bir çok sebebi olabilir, öncelikle harici bir ekrana bağlantı sağlayarak test etmek gerekiyor. Ekran arızası olabilir veya farklı donanımlarında arızalar olabilir. Ekrana görüntü gelmemesinin sebeplerinden bazıları Ekran kartı, ram, işlemci, anakart, ekran, lcd kablosu olabilir. Doğru arıza tespitinin yapılarak ilgili yedek parçanın değiştirilmesi veya onarılması gerekmektedir.

Bilecik Bozüyük Samsung Servisi

Bilgisayar kullanırken kapanıyor, kendini kapatıyor

Bilgisayar kullanırken belli bir zaman sonrasında otomatik olarak kendini kapatıyorsa eğer muhtemelen ısınmadan kaynaklı olarak kendisini korumaya almak için kapatıyor olabilir.

ısınmanın başlıca sebepleri

Fanların pis olması

Laptopun sağlıklı çalışması için iç temizliğinin ortalama 2 yılda bir yapılması gerekmektedir, bu süre çalışma ortamına göre değişkenlik gösterebilmektedir. Fan temizliği yapılmayan bilgisayarlar da zamanla kendini soğutamadığı için kendini kapatma gibi arızalarla karşılaşabiliyoruz. Termal macun bakımının ve temizliğinin yapılması gerekiyor.

Laptop fanının hiç çalışmaması

Laptoplar kompakt bilgisayarlar oldukları için tüm donanımlar mümkün oldukça küçültülmüş ve iç içe geçmiş haldedir, bu donanımların soğuması için genelde 1 adet fan bulunmaktadır. Fanın arızalanması durumunda donanımlar kendini soğutamıyacak olduğu için zarar gelmemesi için kendisini korumaya almak amacıyla kapatır. Eğer fan bozulduysa hiç çalışmıyorsa değişiminin yapılması gerekmektedir.

Laptop için fan hayati önem taşımaktadır. Eğer pislikten kaynaklı veya arızalandığı için fan çalışmıyorsa bilgisayarımız kendini soğutamaz bu durumda ekran kartı, işlemci gibi donanımlara zarar verebilir ve daha büyük masraflar çıkabilir karşımıza.

Sesli çalışıyor

Samsung bilgisayar sesli çalışıyorsa eğer bu arıza fanlardan kaynaklı olabilir. Düşük bir ihtimalde olsa harddisk’ten gelen sesleride duyuyor olabilirsiniz. Hard disk ve fan üzerinde gerekli testler yapılarak ilgili donanımın değiştirilmesi gerekmektedir.

Hoparlörden ses gelmiyor

Bilgisayar hoparlöründen ses gelmemesinin çeşitli sebepleri olabilir, donanımsal veya yazılımsal arızalar olabilir. Yazılımsal arızalarda doğru işletim sistemine doğru driver yani sürücünün yüklenmesi gerekmektedir. Samsung sitesinden bilgisayar modelini girerek doğru driveri indirerek yüklemek problemimizi çözebilir.

Not: Windows 10’un bazı sürümlerinde ses donanımları sağlıklı çalışmayabiliyor, windowsu son sürüme güncellemeyi deneyerekte problemden kurtulabilirsiniz.

Donanımsal ses problemlerini incelemek gerekirse hoparlör bozulmuş, patlamış olabilir veya ses chipseti arızası olabilir doğru arıza tespitinin yapılarak onarımın servisimizde yapılması gerekmektedir.

Yukarıda listelemiş olduğumuz arızalardan samsung bilgisayarların klavye değişimi, şarj soketi değişimi, ekran değişimi, anakart onarımı, batarya değişimi gibi arızaların çözümleri mevcuttur. Farklı arızalar için de bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Bilecik servisi olarak laptop ve tablet arızalarının onarımını yapıyoruz. Farklı markaların bilgisayar tamiri içinde bilgisayar servisi ile irtibata geçerek fiyat alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Bilecik Bozüyük Exper Servisi başlıklı makalemizde , tamircileri ve bilecik exper hakkında bilgiler verilmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: