Yeni Mh. Numan Ağa Sk. No:11/C Bozüyük-Bilecik
trende

Bilecik Casper Servisi

17.04.2019
1.107
Bilecik Casper Servisi

Casper masaüstü veya laptop bilgisayarın arızalarında onarım ve servis hizmeti vermekteyiz. Bilecik ili başta olmak üzere tüm ilçelerde servis hizmetimiz bulunmaktadır. Bilgisayarınız çalışmıyorsa veya problemli çalışıyorsa eğer yerinde servis hizmetimiz ile arızaların giderilmesi mümkündür.

Bilecik Casper Servisi

Casper Bilgisayar Arızaları

  • Ekran değişimi
  • Klavye değişimi
  • Anakart değişimi ve onarımı
  • Ram değişimi
  • İşlemci değişimi
  • Menteşe tamiri
  • Batarya değişimi
  • Fan temizliği ve termal macun bakımı
  • Ekran kartı tamiri

Dilerseniz yerinde servis hizmetimizden yararlanabilir dilerseniz de servisimizi ziyaret ederek arızalı olan bilgisayarınızı tamir ettirebilirsiniz.
Yukarıda sıraladığımız başlıca arızalardan farklı olan problemleriniz varsa eğer bizimle irtibata geçerek detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Ekranı kırık veya ölü pikseli olan laptopların ekranlarını değiştiriyoruz. Ekrana hiç görüntü gelmiyorsa veya bozuk görüntü geliyorsa ekranın değişmesi gerekebilir.
Laptop klavye değişiminde sıvı teması olan, çalışmayan klavyenizi değiştiriyoruz.
Anakart arızalarından kaynaklı olarak bilgisayarınız açılmıyorsa eğer anakartın onarımı mümkündür, arızalı olan kompanentlerin tespitleri yapılarak değiştirilir ve bilgisayarınız tekrardan çalışmaya devam eder. Anakart onarımının mümkün olmadığı durumlarda ise anakart değiştirilir.
Bozuk olan ram değiştirilebilir veya ram yükseltme talebiniz varsa doğru ramlerin tespitleri yapılarak sizin onayınız doğrultusunda bilgisayarınıza takılır.
Menteşesi kırık olan notebookların menteşelerini onarabiliriz.
Bataryanız artık eskisi kadar sarj almıyorsa eğer ve elektrikler gittiğinde anında bilgisayarınız kapanıyorsa batarya öldüyse eğer değişimi mümkündür.

Fan Temizliğinin önemi

Laptoplar masa üstü bilgisayarlara göre daha küçük parçalara sahiptirler ve yerden kazanmak için tüm parçalar iç içe geçiktir. Genelde laptoplar da 1 adet fan bulunmaktadır bu fan ise hem işlemciyi hemde ekran kartını soğutmaktadır.
Fanın amacı ısınan ekran kartını ve işlemciyi soğutmaktır, soğutmayı belli sebeplerden dolayı gerçekleştiremezse eğer bazı donanımlara zarar verebilir.
Bilgisayarımız çalışırken kapanıyorsa eğer muhtemelen fan temizliğinin yapılması gerekmektedir, temizlik yapılmazsa belli bir zaman sonra ekran kartının yanmasına kadar gidebilir bu durumda yüksek onarım bedelleriyle karşılaşabilirsiniz.
Tavsiyede bulunmak gerekirse eğer en azından yılda bir defa fan temizliğinin ve termal macun bakımının yapılmasında fayda vardır.

Bilecik olarak hem casper hemde diğer tüm markaların bilgisayar tamirlerini yapıyoruz.

Bir önceki yazımız olan Bozüyük Casper Servisi başlıklı makalemizde bozüyük casper servisi ve casper servisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: