Yeni Mh. Numan Ağa Sk. No:11/C Bozüyük-Bilecik
trende

Bozüyük Casper Servisi

16.04.2019
1.509
Bozüyük Casper Servisi

Casper bilgisayarlar da oluşan sorunların onarımı mümkündür. Bozüyük’te bulunan servisimiz de casper laptop onarımı için uzman ve tecrübeli kadromuz ile bilgisayar arızalarını gideriyoruz.

Bozüyük Casper Servisi

Casper Laptop Arızaları

 • Ekrana görüntü gelmiyor
 • Çok ısınıyor
 • Belli bir süre çalıştıktan sonra kendini kapatıyor
 • Reset atıyor
 • Fanı çok sesli çalışıyor
 • Bilgisayarın sesi çıkmıyor
 • Donuyor, kilitleniyor
 • Klavyesi çalışmıyor
 • Aşırı miktarda kasıyor
 • Sarj olmuyor
 • Çalışmıyor

Yukarıda sıraladığımız şekilde arızaları olan bilgisayarın onarım işlemi görmesi gerekmektedir. Servis ve yedek parça garantisi ile casper bilgisayarlarınızın servisimizde tamir işlemini gerçekleştiriyoruz. Bozüyük olarak müşteri memnuniyetini ön planda tutmayı hedefliyoruz.

Casper bilgisayarlarda ekrana görüntü gelmemesinin bir çok sebebi vardır çoğunlukla karşılaştığımız donanım arızalarını sıralayacak olursak eğer;
Ram arızası, anakart arızası, işlemci arızası, ekran kartı arızası doğru arıza tespiti yapılarak ilgi parçanın onarılması veya değiştirilmesi gerekmektedir. Ekran kartı çipseti arızalıysa bga rework cihazı ile ekran kartı çipinin onarılması eğer onarım mümkün değilse değiştirilmesi gerekmektedir.

Bozüyük Casper Servisi


Bilgisayarın çok ısınmasının sebebi ise çoğunlukla fanlarında oluşan kirlilik sonucu cihazın kendisini soğutamamasıdır. Laptop kendini soğutamıyorsa eğer aşırı ısınıyorsa kendini korumaya almak amacıyla otomatik olarak kapatacaktır. Fan temizliği ve termal macun bakımı yapılması gerekmektedir.

Eğer Casper bilgisayarınız reset atıyorsa bu arıza hard disk veya ramlar’den kaynaklı olabilir. Doğru donanımın arızasının tespit edilip değiştirilmesi gerekmektedir.

Fanı çok sesli çalışıyorsa eğer bilgisayarın içerisindeki fan artık özelliğini kaybetmiş durumdadır değiştirilmesi gerekmektedir.

Casper laptopunuz çalışırken kilitleniyor veya donuyorsa eğer problemin yazılımsal olma durumunun yanı sıra donanımsal bir arıza da olabilir.

Şarj olmama sorunu varsa eğer bataryadan kaynaklı sorunda olabilir sarj soketi, laptop adaptörü arızası da olabilir. Batarya ve adaptör seçiminde orijinal yedek parça kullanımı bilgisayarımızın ömrünün daha da uzun olması için faydalıdır.

Klavyede bazı harfler yanlış basıyor veya hiç çalışmıyorsa öncelikli olarak klavyenin test edilmesi gerekiyor, eğer klavyede problem yoksa kuzey güney köprüleriyle alakalı problem yaşanıyor olabilir. Eğer klavyede veya kuzey güney köprülerinde problem varsa onarımı mümkündür.

Yukarıda bahsettiğimiz veya bilgisayarınızın başına gelen farklı arızalarda olarak arızalarınızı gideriyoruz. Detaylı bilgi almak için iletişim sayfasından bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan HP ProLiant DL380 10. Nesil Server başlıklı makalemizde bilecik bilgisayar, bozüyük bilgisayar ve hpe dl380 hakkında bilgiler verilmektedir.

Ziyaretçi Yorumları - 4 Yorum
 1. Selahattin Ertürk dedi ki:

  Masa üstü bilgisayar açılmıyor açılsa dahi hemen kapaniyor yeriniz nerede acaba

  1. admin dedi ki:

   Selahattin Bey merhaba;
   iş yerimiz Bozüyük’te Atatürk ilköğretim okulunun karşısındadır.

 2. ismail dedi ki:

  Bozüyükte yaşıyorum geçen ay mediamarktan casper excalibur G650.8750-8160X model laptop aldım ancak sesi bir türlü çikmıyor, ilk aldığımda müzik dinlerken sesi çıkıyordu durduk yere gitti driverlarıni kaldırıp kurduk format attık ama ne yaptıysak duzelmedi istanbula casper yetkili servisine gönderipte 2 ay bilgisayarsız kalmak istemiyorum yardımcı olurmusunuz.

  1. admin dedi ki:

   ismail bey merhaba bilgisayarınızın driverleri eğer doğru yüklendiyse, bilgisayarınızın yeni olmasından dolayı hoparlörlerinde problem olacağını düşünmüyorum, emin olmak için dilerseniz bilgisayarınızın ses çıkışına harici bir hoparlör bağlayın harici hoparlörden ses geliyorsa eğer dahili hoparlörünüzde problem olabilir.
   harici hoparlördende ses gelmiyorsa eğer, kullanmış olduğunuz işletim sisteminin windows 10 olduğunu düşünerekten windows update’den son güncel windows 10 sürümüne yükseltmeyi deneyin. Windows 10 yeni bir işletim sistemi olduğu için bazı güncellemelerden sonra donanımlar sağlıklı çalışmayabiliyor, eğer ses problemi yeni güncelleme ile giderildiyse bilgisayarınızın ses sorununun düzeleceğini düşünüyoruz. Bu aşamalar denendikten sonra düzelmezse problem teknik servisimize getirmeniz gerekmektedir.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: