Yeni Mh. Numan Ağa Sk. No:11/C Bozüyük-Bilecik
trende

Bozüyük Toshiba Servisi

20.04.2019
1.372
Bozüyük Toshiba Servisi

Toshiba firması bir japon şirketidir, bilgisayar üretimleri de yaygın bir şekilde hem dünya’da hemde ülkemizde kullanılmaktadır. bilgisayarların arızalarında teknik servis hizmeti vermekteyiz. Toshiba firmasının laptopların da oluşan arızaların onarım hizmetini teknik servisimizde yapıyoruz.

Bozüyük Toshiba Servisi

Toshiba laptop arızaları

Diğer bilgisayarda olduğu gibi toshiba laptoplarda da arızalar meydana gelmektedir, ancak her bilgisayar markasında olduğu gibi Bozüyük toshiba bilgisayar tamiri yapilabilmektedir.

  • Ekrana görüntü gelmiyor
  • Kapanıyor
  • Kilitleniyor
  • Sesli çalışıyor
  • Reset atıyor
  • Ses gelmiyor, gibi arızaları inceleyeceğiz.
Bozüyük Toshiba Servisi

Ekrana görüntü gelmiyor

Toshiba laptopların ekrana görüntü gelmemesi gibi bir sorunda diğer bilgisayarlarda olduğu gibi aynı donanımları inceleyebiliriz. Ekrana görüntü gelmiyorsa eğer bir donanım arızası mevcuttur.
Ekran kartı, ram, işlemci, anakart bozulmuş olabilir cihazın doğru arıza tesbiti yapılabilmesi için teknik servisimize alınarak detaylı kontrol ve testler yapılarak laptop tamiri yapılır.

Toshiba laptop kapanıyor

Toshiba laptoplar kullanım esnasısında kapanıyor ve açılmıyorsa eğer öncelikli olarak ısınma problemi üzerinde durabiliriz. Bilgisayar aşırı ısınıp kendini soğutamadığı durumlarda diğer donanımlara zarar gelmemesi için kendini otomatik olarak kapatarak korumaya alır, ısınmadan kaynaklı kapandığı zaman power tuşuna basıldığında hemen açılmayabilir. Hemen açılmıyorsa eğer muhtemelen fanları pislik ve tozdan dolayı dolmuştur ve fan temizliği yapılması gerekmektedir.

Toshiba laptop kilitleniyor

Bilgisayarınız kullanım esnasında durduk yere kilitleniyor ve donuyorsa eğer donanım arızasının yanı sıra yazılımsal bir arızada oluşmuş olabilir. Kilitlenme ve kasma sorunlarında öncelikli olarak virüs kontrolü, işletim sisteminin düzgün çalışıp çalışmadığının kontrolü yapılmalıdır. Virüs ve işletim sistemiyle alakalı problem yoksa eğer genelde harddisk arızası olduğunu göstermektedir.

Bozüyük Toshiba Servisi

Sesli çalışıyor

Toshiba notebook eğer sesli çalışıyorsa ve kendini soğutamıyorsa eğer fanlarından kaynaklı sesli çalışma problemi yaşanıyor olabilir. Bilgisayardan gelen ses fan sesiyse artık fan özelliğini kaybettiği için fanın değiştirilmesi gerekmektedir. Fan kontrolü yapılarak temizlik işlemi sonucu problem giderilebilir mi onun tespiti yapılması gerekmektedir. Temizlik sonucu fandan gelen ses problemi giderilemezse eğer laptop fanı‘nın değişmesi gerekmektedir.

Toshiba laptop reset atıyor

Reset atma problemini incelediğimiz zaman genelde ram’lerden kaynaklı problem olabilecek olduğunu belirtebiliriz. Ram da bulunan arızanın tespitinin yapılarak doğru frekanslarda ram kullanılması gerekiyor. Reset probleminin farklı bir kaynağı olarak harddisk’i de gösterebiliriz. Harddisk’te bad sector olup olmadığının analizi yapılarak eğer harddisk’te arıza varsa değiştirilmesi gerekmektedir.

Toshiba laptop’tan ses çıkmıyor

Müzik dinlerken veya video izlerken bilgisayarımızın sesi çıkmıyorsa eğer öncelikli olarak yazılım kontrollerinin yapılması gerekmektedir. Problem driver kaynaklı olabilir, üreticinin internet sitesinden doğru model bilgilerini girerek güncel ses driverini yüklememiz gerekmektedir.

Not: Windows 10’da ses gelmiyorsa eğer windows güncellemelerinden kaynaklı problem yaşanıyor olabilir, Microsoft’un sitesinden son windows 10 güncellemesinin yapılması bazı problemleri gidermektedir.

Yazılımla alakalı durumların kontrolleri yapıldıktan sonra ses gelmeme problemi devam ediyorsa eğer donanım kontrolü yapılmalıdır. Ses kartı arızalı olabilir veya hoparlör de sıkıntı olabilir. Donanım kontrolü için teknik servisimiz de detaylı inceleme yapılması gerekmektedir.

Yukarıda sıraladığımız arızaların dışında farklı arızalar yaşıyorsanız eğer hepsinin çözümü mevcuttur yorum kısmını kullanarak veya iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz. Bilecik, bozüyük ve ilçelerinde toshiba arızaları için teknik destek alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Bilecik Kamera Kurulumu ve Arıza başlıklı makalemizde bilecik kamera, bilecik kamera sistemleri ve çocuk izleme kamerası hakkında bilgiler verilmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: