Yeni Mh. Numan Ağa Sk. No:11/C Bozüyük-Bilecik
trende

Güvenlik Sistemleri

04.06.2019
2.310
Güvenlik Sistemleri

Kamera Sistemleri

Güvenlik kameraları caydırıcı özelliğe sahip olduğu için yaygın olarak kullanılmaktadır. Hc sistem olarak güvenlik kamera sistemlerinin montajını ve arızalarının çözümünü yerine getiriyoruz. Kullanılacak alana göre ve kullanıcının talebine göre kamera sistemlerinin çeşitleri bulunmaktadır. Bu sistemleri 2 ana başlık üzerinde inceleyebiliriz.

ip

ip kamera sistemleri eski tip kablolama yerine network kablosu üzerinden görüntü aktarımının yapıldığı güvenlik sistemleridir. Mesafe ve altyapıya göre cat-6, cat-5 veya fiber kablo üzerinden ses ve görüntü aktarımı yapılabilmektedir. Hastane, avm gibi büyük alanlarda omurga switch’ler yardımıyla sistem kurulabilmektedir.

Güvenlik Sistemleri

Analog kamera sistemi

Analog kamera sistemleri ise CCTV olarak adlandırılmaktadır, eski tip kamera kablosu üzerinden görüntü aktarımı yapılmaktadır. Bu sistem ile ip kalitesine yakın görüntü almak son gelişen ürünler sayesinde mümkündür. Ahd, hd-tvi kamera sistemleri sayesinde bnc kablo üzerinden kaliteli görüntü alınmaktadır.

Güvenlik Sistemleri

Kullanıcın her 2 sistemlerinde yeni kurulumlar da ve arıza durumlarında destek vermekteyiz, kamera sistemi teklifi için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Alarm sistemleri

Alarm sistemleri ise hırsızlara karşı ev ve iş yerlerimizi korumaktadır. Kamera sistemleri ile entegrasyonlu bir şekilde çalışmaktadır. Hırsızlara karşı caydırıcı özelliği güçlüdür. İhtiyaç ve kullanılacak olan alana göre kablolu ve kablosuz alarm sistemleri vardır. Alarm sistemlerinin kurulum ve arızalarında teknik destek hizmetimiz vardır. İhtiyaca göre alarm izleme merkezi üzerinden bağlantı sağlanabilir ve sürekli alarm izleme merkezi gözetiminde olunabilir. Uzaktan mobil uygulama üzerinden sisteminizi kurabilir veya çözebilir alarm geçmişini izleyebilirsiniz.

Güvenlik Sistemleri

Yangın sistemleri ise yangın durumunda siren yardımıyla uyarı vererek yangın çıkan alanın boşaltılmasında ve size uyarı vermek için kullanılmaktadır. İş yerlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır ayrıca alarm sistemine entegre edilerek yangın anında haber alma merkezine ve size haber verme özelliği bulunmaktadır. İhtiyaca göre duman sensörü, ısı sensörü, yangın butonu kullanılmaktadır. Can ve mal güvenliğimiz açısından oldukça önemli bir sistemdir.

Güvenlik Sistemleri

Sıkça sorulan sorular

Kamera sistemlerinde kayıt süresi nedir?

Kayıt süresi kullanılan kameraların sayısı, görüntü kalitesi ve hard-diskin kapasitesine bağlı olarak değişmektedir ancak 60 gün boyunca saklaması en sağlıklı olanıdır.

Kayıt süresi bittiğinde ne oluyor?

Kayıt süresi bittikten sonra kayıt cihazı otomatik olarak ilk kaydı silerek üzerine yazmaya devam eder sürekli belirlenen süreye göre son kayıt bulunmaktadır, sizin herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur dvr cihazı bu işlemi otomatik olarak yerine getirmektedir.

Kamera sistemini uzaktan izleyebilirmiyiz?

Kamera sisteminizi statik ip veya bulut teknolojisi üzerinden cep telefonlarınızdan, bilgisayarlarınızdan, tabletten canlı olarak uzaktan izleyebilir, geçmişe dönük kayıtları izleyebilir ve silebilirsiniz.

Kamera sistemlerinde ses aktarım özelliği varmıdır?

Evet ekstradan takılabilen mikrofon sayesinde ortam seslerini kayıt edebilir ve uzaktan dinleyebilirsiniz.

Alarm sistemini uzaktan kontrol edebilirmiyiz?

Alarm sisteminin üzerine takılabilen uzaktan yönetim modülü sayesinde alarm sistemini cep telefonu uygulaması üzerinden yönetebilirsiniz.

Alarm izleme merkezine bağlantı yapılması zorunlumu?

Alarm izleme merkezine bağlantı yapılması zorunlu değildir, alarmın çalması durumunda tanımlanan numaralara arama yapmaktadır.

Kablosuz alarm sistemlerinde pillerin ömrü ne kadar?

Kablosuz alarm sistemlerinde pır dedektörlerin içerisine pil takılmaktadır, pillerin ortalama ömrü 5 yıl kadardır pil seviyesi düşmesi durumunda alarm paneli üzerinden haber vermektedir.

Alarm ve kamera sistemlerinin garanti süreleri nedir?

Satışı ve montajını yapmış olduğumuz tüm ürünlerin 2 yıl garantileri bulunmaktadır.

Sizde alarm, kamera, yangın sistemleri hakkında detaylı bilgiye sahip olmak için bizimle iletişime geçebilir ve ücretsiz keşif hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ödeme Sistemleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: