Yeni Mh. Numan Ağa Sk. No:11/C Bozüyük-Bilecik
trende

Notebook Fan Temizliği

13.04.2019
1.183
Notebook Fan Temizliği

Bilgisayarlarımız da belli bir kullanım sonucu çevresel etkenlerden dolayı fazla ısınma problemi ile karşılaşabilmekteyiz. Laptopumuzun ısınmasının sebebi çoğunlukla fanlarının toz ve pislikten dolayı artık kendini soğutamayacak duruma gelmesinde kaynaklıdır, farklı etkenlerden dolayı da olabilir ancak çoğu zaman fanlarının tıkanmasından meydana gelmektedir.

Bilgisayarımızın ısındığı zaman kendini korumaya almak amacıyla zarar gelmemesi için kendini kapatır. Kendini kapatmazsa eğer farklı donanımları zarar görebilmektedir. Sizinde laptopunuz da ısınma problemi varsa eğer muhakkak temizliğinin ve bakımının yapılması gerekmektedir. Eğer bakımları yapılmazsa ekran kartının yanması veya farklı problemleri yaşamamıza ve daha fazla masraf açmasına sebep olabilmektedir. O yüzden en fazla 2 yılda bir fan temizliği ve termal macun bakımı yapılmasın da fayda vardır.

Notebook Fan Temizliği

Eğer temizliği yapılmazsa daha fazla masraflarla karşılaşabilir ve notebookumuz kullanılamayacak duruma düşebilir. Bilecik ve Eskişehir bölgesinde bilgisayar onarımı ve teknik destek hizmeti vermekteyiz.

Sizinde bilgisayarınız aşırı ısınıyorsa ve kendini kapatıyorsa eğer fanlarının temizliğinin yapılması ve termal macun yenileme işlemi gerekmektedir. Bozüyük laptop tamiri için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ups Bakımı ve Akü Değişimi başlıklı makalemizde bilecik ups, bozüyük ups ve eskişehir güç kaynağı hakkında bilgiler verilmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: