Yeni Mh. Numan Ağa Sk. No:11/C Bozüyük-Bilecik
trende

Notebook Sıvı Teması

27.02.2019
1.348
Notebook Sıvı Teması

Notebook’lar genellikle masaüstü bilgisayarlara göre daha naziktirler, bu yüzden daha dikkatli bir şekilde kullanmamız gerekebilir. Örnek verecek olursak eğer masaüstü bilgisayarın klavyesine su döküldüğü zaman sadece klavyesini arızalanır ve değiştirdiğimizde problem çözülür, Ancak notebook’lar komplike bir sistem içerisinde bulunduğu için tüm malzeleri neredeyse klavyenin altındadır, klavyeye gelen su bilgisayarımıza geri dönülemeyecek derecede zararlar verebilir, mümkün oldukça sıvı temasından uzak durmamız gerekir.

Notebook Sıvı Teması

Eğer notebookumuzun üzerine su döküldüyse veya herhangibir şekilde sıvı teması olduysa eğer ilk olarak laptop’u adaptörden çekmeliyiz ve mümkünse bataryasını sökmeliyiz . Kesinlikle saç kurutma makinası gibi ısıtıcı bir malzeme ile cihazımızı kurutmaya kalkmamalıyız. En mantıklı yapılması gereken işlem bilgisayarı ters bir şekilde çevirerek içerisine su gitmesini mümkün oldukça engellemeliyiz. Çünkü saç kurutma makinası ısı verdiği için plastik aksamların erimesine sebebiyet verebilir.

yanınızda teknik uzman olmadan, acaba kurumuşmudur direyerek kesinlikle notebook‘u çalıştırmayın. Bilgisayarın içerisinde sıvı teması varsa anakartın veya diğer donanımların kısa devre yaparak tamamiyle geri dönülemez bir hal almasına sebebiyet verebilirsiniz.

Eğer sizinde bilgisayarınızda sıvı teması olduysa eğer ve Eskişehir bölgesindeyseniz eğer iletişim kısmından bize ulaşarak teknik destek alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Crow Hırsız Alarm Sistemleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: